Bez kategorii, PORADY I TRIKI

JAK POPRAWIĆ SWÓJ AKTUALNY POZIOM???

Gracze pickleballa są „okropni” w ocenianiu samych siebie😊. Gdybyś zapytał/a większość powiedziałaby, że są gdzieś w okolicach 4.0+. W rzeczywistości, ta sama większość nie jest aż tak dobra w pickleballu, jak myśli. Oczywiście można to zmienić… zmieniając swoją rutynę!

Brak regularnych treningów (bo grasz głównie rekreacyjnie)

Powiemy to jeszcze raz: Jeśli chcesz stać się lepszy/a w pickleballu – zresztą tak jak w rzeczywistości – musisz ćwiczyć. Rekreacyjne granie jest ważne i przede wszystkim  fajne, ale liczba uderzeń jest niczym w porównaniu z liczbą, którą możesz uzyskać podczas treningu. Więc następnym razem, gdy będziesz grał/a policz liczbę okazji do trzeciego strzału. Zwykle możesz zdobyć 10+ punktów w 20-minutowym meczu, ale już podczas treningu możesz uzyskać nawet 15 razy większą liczbę powtórzeń uderzeń…w ciągu tych samych 20 minut. Jeśli chcesz nauczyć się nowego uderzenia lub poprawić swoją technikę, musisz wykonać te powtórzenia…Sukces w pickleballu wymaga regularnych treningów! Jeśli robisz rzeczy w ten sam sposób przez cały czas, nie stajesz się lepszy/a. Dlatego warto poświęcić czas na regularne ćwiczenia, aby poprawić swoje umiejętności i technikę. Kropka.

Grasz wciąż z tymi samymi ludźmi

Jeśli grasz tylko tą samą grupą ludzi to prawdopodobnie nie rozwijasz się. Jeśli wygrywasz to prostu staniesz się lepszy/a, ale tylko w pokonywaniu swoich Ziomków. Pomyśl o tym. Kiedy wielokrotnie grasz z tą samą osobą lub duetem wiesz jak lubią grać. Grając z różnymi partnerami, będziesz miał/a okazję poznać różne style gry i doskonalić swoje umiejętności w różnych sytuacjach. Jeśli nie możesz tego zrobić w meczach towarzyskich, rozważ udział w turniejach. To świetny sposób na sprawdzenie swoich umiejętności.

Nie popełniasz wystarczająco dużo błędów😊

Kolejnym powodem jest to, że nie pozwalasz sobie na popełnianie wystarczającej liczby błędów podczas gry. Być może brzmi to absurdalnie, ale jeśli nie zmuszasz się do wysiłku lub nie próbujesz nowych rzeczy, nie uczysz się. To właśnie dzięki nim można dowiedzieć się na czym należy popracować i jak poprawić swoje umiejętności. Oczywiście od czasu do czasu musisz pozwolić sobie na pewien chaos, bo to gwarantuje „fun”, ale staraj się wyjść poza swoją strefę komfortu. Jeśli nigdy w życiu nie zagrałeś Nelsona spróbuj go wreszcie 😊 https://www.facebook.com/groups/gramywpickleballa/permalink/833275011747439/

Za bardzo zależy Ci na wygranej
Nikt nie chce czuć się przegrany. Ale czy wiesz, kim są prawdziwi przegrani w pickleballu? Ci, którzy wygrywają 7-0 w grze rekreacyjnej, ale są na dokładnie tym samym poziomie umiejętności, co sześć miesięcy temu. Skup się na poprawie zamiast wygrywaniu!

Oceniasz się na podstawie najlepszego zagrania

Nie należy oceniać swoich umiejętności tylko na podstawie jednego lub dwóch uderzeń. Każdy z nas ma ten jeden „szczał”, o których wie, że udaje nam się je wykonać nawet pod presją. Możemy być nawet najlepsi w naszej grupie pickleballowej … w tym uderzeniu. Ale jeśli oceniasz całą swoją grę tylko na podstawie tego uderzenia to się okłamujesz!!! Oceniamy całokształt zawodnika, a nie pojedyncze zagranie. Więc jeśli naprawdę chcesz poznać swoją prawdziwą wartość, przemyśl raczej swoje najgorsze zagrania zamiast tych najlepszych.

Gdy awansujesz na kolejne poziomy i zaczniesz grać z silniejszymi, uwierz nam, że znajdą Twoje słabe punktu i nie zawahają się wielokrotnie ich użyć przeciwko Tobie. Tak więc, jeśli naprawdę chcesz stać się silniejszym i kompletnym graczem/zawodniczką, musisz znaleźć swój najgorszy punkt i go poprawić. Nie zapominaj przy tym o tym, że Twoje najlepsze uderzenie wciąż jest „pod ręką”😊

Spójność w grze = klucz do sukcesu

Wszyscy mamy dobre i złe dni – taka jest ludzka natura😊. Więc jeśli jesteś znacznie gorszy/a w swoim złym dniu to prawdopodobnie… brakuje Ci silnych podstaw i techniki, aby osiągnąć większą spójność w grze. Zastanów się więc czy:

  1. Twoje zamachy nie są zbyt duże?
  2. Twoja praca nóg jest spójna?
  3. Twoje wyczucie czasu (timing) jest właściwe?
  4. Masz kontrolę nad swoimi uderzeniami?
  5. Stoisz zbyt blisko linii bazowej?

Skup się na swoich mocnych stronach, a nie na słabościach

Nie rozgrzewasz się
Uważasz, że rozgrzewka jest nudna i głupia? Może i tak jest, ale jest niezbędna! Następnym razem, gdy będziesz miał/a zamiar wyjść na kort zmuś się do wykonania najprostszych ruchów, nawet jeśli są to tylko krążenia ramion.

Gdy już zorientujesz się co jest do poprawy to…poklep się po plecach. Teraz już jesteś na ścieżce, aby stać się lepszym/ą. I nie bądź dla siebie zbyt surowy/a. Spójrz na zawodowców, gdy poczujesz, że popełniasz zbyt wiele błędów. Policz, jak często uderzają piłkę w siatkę lub wyrzucają piłkę poza kort. Zdarza się to częściej, niż myślisz. Nie bądź dla siebie taki surowy/a. Pickleball jest trudniejszy niż myślisz😊

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *