PORADY I TRIKI

Jaki uchwyt wybrać?

Jeśli chodzi o uchwyt rakiety do pickleballa, to jednak rozmiar ma znaczenie. Znalezienie odpowiedniego uchwytu jest dla dłoni niezbędne, aby upewnić się, że osiągasz najlepsze wyniki na korcie, więc pomyśl o tym jak o bucie. Aby był wygodny i stabilny, but musi pasować idealnie. To samo dotyczy uchwytu „wiosła”. Wybór odpowiedniego rozmiaru uchwytu może znacznie poprawić Twoją „wydajność” na boisku do pickleballa, a jednocześnie pomoże uniknąć kontuzji. Rakietka, która dobrze leży w dłoni, zapewnia najlepszą możliwą kontrolę nad kierunkiem i siłą uderzeń i gwarantuje pełny zakres ruchu.

Rakiety do pickleballa muszą przestrzegać ścisłych parametrów, jeśli chodzi o rozmiar. Łączna długość i szerokość może mierzyć maksymalnie 60,96 cm (24 cale), więc większość łopatek ma około 20 cm (8 cali) szerokości i 40 cm (16 cali) długości. Same rączki mają zwykle około 11-12 cm (4,5 cale) długości, a maksymalnie niewiele ponad 15 cm (6 cali). Te dłuższe adresowane są dla tych, którzy lubią zagrać oburęczny backhand.

Gra w pickleball z niewłaściwym rozmiarem uchwytu powoduje niepotrzebne obciążenie dłoni i ramion w czasie rozgrywek. Jeśli uchwyt jest zbyt mały, masz tendencję do trzymania rakiety mocniej niż to konieczne. Natomiast gdy uchwyt jest zbyt duży, musisz bardziej się wysilić, aby uzyskać kontrolę nad strzałami. Wszystko to powoduje zmęczenie mięśni i może ostatecznie prowadzić do „łokcia pickleballisty” lub innych urazów , których oczywiście chcemy unikać.

Jeśli chodzi o wybór odpowiedniego uchwytu należy wziąć pod uwagę przede wszystkim dwa czynniki: grubość (obwód uchwytu) i teksturę.

Obwody rączek różnią się o niewielki margines, zwykle o 2-3 cm. Chociaż jest to niewielka odmiana, robi to ogromną różnicę podczas trzymania rakiety w czasie gry. Obwód uchwytu zależy oczywiście od wielkości dłoni, ponieważ palce muszą móc wygodnie owinąć się wokół rączki.

Wybór tekstury zależy zaś od Twoich preferencji – wolisz lepką, perforowaną czy gładką rączkę? Uchwyty są zaprojektowane tak, aby pochłaniać pot, dodawać lepkości i zapewniać amortyzację. Dlatego stosowanym materiałem jest zwykle skóra syntetyczna z chłonną wyściółką. Faktura uchwytu jest często wzorem zaprojektowanym tak, aby zapobiec ześlizgnięciu się dłoni z uchwytu. Dobra przyczepność pozwala również generować więcej mocy i rotacji.

Pamiętaj, że zawsze możesz dodać owijkę, aby zwiększyć obwód czy zmienić teksturę na bardziej dla Ciebie komfortową.

 Ale jak znaleźć ten odpowiedni uchwyt?

Istnieją trzy metody, które możesz wypróbować, aby znaleźć „swój” uchwyt, który zapewni Ci najlepszy komfort.

Korzystanie z testu linijki

Aby rozpocząć tę metodę, musisz zmierzyć rękę. Otwórz dominującą dłoń twarzą do góry, z wyciągniętymi palcami. Na dłoni zauważysz dwie boczne zmarszczki i fałdę, która biegnie łukiem w kierunku nadgarstka. Zmierz odległość od dolnego zagięcia bocznego (tak jak na zdjęciu), aż do czubka palca serdecznego. Ten wynik powinien być wskazówką jaka długość uchywtu jest dla Ciebie „uszyta”. To takie proste.

Używanie wzrostu

Możesz użyć swojego wzrostu, aby określić rozmiar uchwytu, ale jest on mniej dokładny niż test linijki.

WysokośćRozmiar uchwytu Pickleball
Poniżej 160cmObwód 10.2cm
160-173cmObwód 10.8cm
Powyżej 173cmObwód 11.4cm

Testowanie

Najlepszym sposobem, aby upewnić się, że rozmiar uchwytu jest odpowiedni dla Ciebie, jest rzeczywisty czas spędzony na boisku. Wypróbuj różne rozmiary uchwytów, aż znajdziesz idealne dopasowanie.

Pamiętaj też, że rączki mogą zmieniać rozmiar w miarę zużywania się lub pęcznienia od wilgoci, dlatego ważne jest, aby stale sprawdzać i regulować uchwyt, aby zapewnić optymalną wydajność.

Posiadanie prawidłowego chwytu wiosła naprawdę wpływa na grę w pickleball. Utrata kontroli nad wiosłem jest katastrofalna, a nawet niewielki dyskomfort lub napięcie ręki wiosła doprowadzi do zmniejszenia wydajności.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *