PORADY I TRIKI

Rodzaje rakiet do pickleball’a

Jeśli chodzi o pickleball, istnieją dwa główne rodzaje rakiet do pickleball’a: z włókna szklanego i grafitu. Jakie są różnice? Który rodzaj rakiety jest dla Ciebie odpowiedni? I czy istnieje w ogóle „właściwa” odpowiedź?

Zanim zagłębimy się w temat, porozmawiajmy o drewnianych wiosłach. A raczej porozmawiajmy o tym, dlaczego o nich nie mówimy😊. Drewniane rakiety są wciąż dostępne w tanich sklepach i choć stanowią niedrogą opcję, nie oczekujmy od nich cudów! Są niczym oldschoolowa zabawka, która co najwyżej może wywołać uśmiech na twarzach Twoich przeciwników. My traktujemy je w kategorii muzealnego eksponatu…Ale nie wyrzucaj swojego „drewna” i zachowaj je, ponieważ już dziś może stanowić elegancką ozdobę każdego salonu czy biura. W przyszłości może okazać  się „białym krukiem”, które sprzedasz z dużym zyskiem na aukcji jednemu z tych pozytywnie zakręconych w pickleball’owym szaleństwie kolekcjonerowi😊

Ale jeśli poważnie myślisz o uprawianiu tego sportu, „grafit” lub „włókno szklane” powinny być Twoim celem.

Grafitowe rakiety do pickleball’a

Często kojarzymy wagę z mocą. Im cięższe wiosło, tym większa moc. Grafit jest jednak materiałem, który przełamuje ten tok myślenia. To nowoczesne tworzywo sprawia, że dużą moc można uzyskać już z bardzo cienkiej warstwy. Dzięki temu grafitowe „wiosła” pozostają lekkie, a jednocześnie oferują energię cięższej rakiety. To dlatego wielu profesjonalnych zawodników preferuje grafitowe rakietki do pickleballa, bo zapewniają szybkość, moc i potężne przyspieszenie.

Wiosła grafitowe polecamy graczom, którzy chcą zyskać więcej mocy, bez utraty kontroli nad uderzeniem.

Rakiety pickleballowe z włókna szklanego

Nazywane inaczej jako kompozytowe. Podobnie do rakiet grafitowych oferują różne opcje wagi, ale bardziej koncentrują się na precyzji, niż na mocy. Dlatego zalecamy „włókno szklane” graczom, którzy chcą ulepszyć swoją grę poprzez poprawę dokładności i zwiększenie kontroli.

A więc więcej mocy? Albo może bardziej dokładnie? Najlepiej spróbować samemu, co bardziej Ci pasuje i przetestować u nas konkretne modele rakiet.

Możesz również znaleźć zestawy rakiet do pickleballa, które są w pakiecie wraz z piłkami, ale dostępne są również kom pletne zestawy z siatkami. Ten format jest najbardziej przystępny cenowo dla pary lub rodziny, która chce mieć dobry jakościowo sprzęt dla wszystkich domowników, za rozsądną cenę.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *