PORADY I TRIKI

„Środkowy dink” czyli co się dzieje w środku kuchni?

Wyobraź sobie, że jesteś w trakcie prawdziwej „dinkowej wymiany ognia”. Wiesz, że pokusa, aby podbić stawkę przy każdym uderzeniu, jest ogromna. Oczywiście to kwestia dumy. Bitwa ego. Wiadomość: „Mogę Cię pokonać w tym dinku – cały dzień tak mogę, przyjacielu😊”

Podkręcasz więc tempo, stosujesz rotację i grasz „ po krosie”, mając nadzieję, że przeciwnik się podda….Ale za każdym razem, gdy podnosisz stawkę, zwiększasz ryzyko. Twoja duma zostawiła otwarte drzwi, którymi wchodzą niewymuszone błędy.

Nie pozwól, by ego wzięło górę (ok, czasami jest to po prostu niemożliwe, wiemy, wiemy😊)… więc graj ostrożnie. Środkowy dink nie jest efektowny i nie zagwarantuje Ci popularności w socialach, ale prawie zawsze jest to bardzo inteligentna zagrywka.

Często niedoceniany środkowy dink ma wiele zalet:

  • Wymusza aktywną reakcję przeciwnika. Odbiorca musi szybko zdecydować, czy zagrać piłkę, czy zostawić ją partnerowi. Decyzja ta wymaga komunikacji i synchronizacji pomiędzy partnerami, co może prowadzić do błędów – bardzo często powodowuje zamieszanie, kto bierze środek?
  • Jest zwykle bardziej bezpiecznym uderzeniem niż próba agresywnego ataku na linie boczne boiska. Poprzez uderzenie piłki w środek kortu, zmniejszasz ryzyko popełnienia błędu. To uderzenie jest bardziej kontrolowane i precyzyjne. No i uderzasz nad najniższą częścią siatki!
  • Ogranicza możliwości ataku rywali. Przeciwnik, który odbiera środkowego dink’a, jest zazwyczaj zmuszony do zagrania piłki z powrotem w kierunku środka kortu, co utrudnia mu znalezienie dobrego kąta ataku. To może zmniejszyć agresywność ich uderzenia i zwiększyć szanse na popełnienie błędu.
  • Może zaskoczyć przeciwnika i zepsuć ich rytm gry. Przeciwnik może być przyzwyczajony do oczekiwania agresywnych ataków na linie boczne, więc zagrana piłka w środek kortu może zakłócić ich strategię i zmusić ich do szybkiej adaptacji. Po prostu zmienia sytuację na korcie, wprowadza kolejny zmienny element, który drużyna przeciwna musi przecież uwzględnić?
  • Choć środkowy dink często kojarzy się z grą defensywną, może być także skutecznym narzędziem ofensywnym. Celowe umieszczenie piłki w środku kortu może zmusić przeciwnika do oddalenia się od linii bocznej, otwierając przestrzeń dla agresywnego ataku w następnej wymianie.

Więc bądź cierpliwy!!! Pozwól przeciwnikom popełnić błąd. Wykorzystaj środkowy dink, aby sprowokować złe uderzenie lub niewymuszoną pomyłkę przeciwnika.

TIP: Jeśli chcesz być ofensywny w środkowym dinku, celuj w lewą stopę gracza po prawej stronie (przy założeniu, że jest praworęczny). Jeśli uda Ci się zmusić go do odejścia z linii, właśnie przeniosłeś punkt z neutralnego…na swoją korzyść😊

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *