GAMMA

Historia firmy zaczyna się 1974 roku, kiedy to dr Harry Ferrari przegrał mecz tenisowy z powodu gorszych syntetycznych strun jelitowych. Ferrari, inżynier nuklearny i zapalony tenisista, postanowił wówczas opracować lepszy naciąg tenisowy. Eksperymenty dr Ferrari radykalnie poprawiły wydajność strun i ostatecznie doprowadziły do stworzenia wielokrotnie nagradzanej, opatentowanej technologii produkcji strun GAMMA Gut, która zapewniła graczom większą moc, czucie i kontrolę.

Główna siedziba GAMMA znajduje się nad piękną rzeką Allegheny w Pittsburghu w Pensylwanii. Obiekt obejmuje najnowocześniejsze laboratorium badawczo-rozwojowe oraz boiska do testowania produktów (i odrobiny przyjaznej rywalizacji między pracownikami).

W 2014 roku GAMMA zauważyła rosnące zapotrzebowanie na jej uchwyty do tenisa i odkryła, że są one używane również w rakietach do pickleball’a, dlatego postanowiła nie opierać się rosnącej popularności pickl’a i od razu dołączyć do gry.

GAMMA PICKLEBALL to firma zajmująca się produkcją i dystrybucją sprzętu do gry w pickleball. To relatywnie młoda dyscyplina sportowa, która powstała w Stanach Zjednoczonych w latach 60. XX wieku i szybko zyskała popularność wśród ludzi w różnym wieku. Współczesna gra w pickleball łączy w sobie elementy tenisa, squasha oraz badmintona i odznacza się szybką, dynamiczną grą oraz intensywnymi wymianami piłki między zawodnikami.

Zaawansowana wiedza na temat kompozytów, tworzyw sztucznych i technik produkcji umożliwia firmie GAMMA tworzenie profesjonalnego sprzętu do gry w pickleballa z materiałów i z użyciem metod, z którymi niewielu może się równać. GAMMA rozumie, że sportowcy przez całe życie muszą się rozwijać, osiągać wyniki i dążyć do doskonałości, dlatego nigdy nie przestanie wprowadzać innowacji i ulepszać technologii. Firma oferuje szeroki wybór rakiet do pickleballa dla graczy na każdym poziomie zaawansowania, od początkujących po zawodowców. Każda rakieta jest starannie zaprojektowana z myślą o osiągnięciu jak najlepszych rezultatów na korcie, z dbałością o wyważenie, materiały, wytrzymałość i kształt. GAMMA PICKLEBALL oferuje również piłki do pickleballa, torby na rakiety, a także szeroki wybór akcesoriów.

Jako firma z pasją do sportu, GAMMA PICKLEBALL działa również na rzecz rozwoju i promocji pickleball’a, angażując się w rozwój społeczności poprzez wsparcie lokalnych klubów, szkół i organizacji sportowych. Organizuje różnego rodzaju wydarzenia związane z pickleballem, takie jak turnieje i szkolenia dla graczy na różnym poziomie zaawansowania. W 2020 roku uruchomiono obozy „GAMMA Never Stop Playing Pickleball”. Dzięki rotacyjnym lokalizacjom obozów w całych Stanach Zjednoczonych firma pomaga graczom osiągnąć ich cele dzięki praktycznym szkoleniom prowadzonym przez jednych z najlepszych profesjonalnych graczy i trenerów pickleball’a. GAMMA jest również gospodarzem corocznego turnieju GAMMA Classic Pickleball w Pittsburghu na rzecz Fundacji Parkinsona. W zeszłym roku sportowcy Team GAMMA robili furorę, rywalizując i osiągając wyjątkowo dobre wyniki w międzynarodowych zawodach na całym świecie.

GAMMA jest wyjątkowa we wspieraniu sukcesu każdego sportowca, mając na celu tworzenie produktów, które zainspirują graczy do „niekończącej się gry” (NEVER STOP PLAYING).