Dla osoby spoza świata pickla wszystkie piłki do pickleball’a mogą wydawać się identyczne. Są przecież wykonane z tworzywa sztucznego, mają wielkość zbliżoną do piłki tenisowej i zazwyczaj żarówiasty kolor, co czyni je widocznymi na korcie. Warto jednak wiedzieć, że istnieje podstawowy podział na pickleball’owe piłeczki, którymi gramy w hali (INDOOR) i na piłeczki, których używamy na zewnątrz (OUTDOOR).

Co je odróżnia? Główną różnicą między piłkami pickleball’owymi do gry wewnątrz i na zewnątrz jest liczba i rozmiar otworów. Piłki do gry w hali zwykle posiadają 26 większych otworów, podczas gdy piłki na zewnątrz mają 40 mniejszych otworów co pozwala na większą kontrolę lotu piłki. Pickleball’owe piłki na zewnątrz są cięższe i twardsze, niż piłki do gry w hali, co zapewnia lepsze odbicie. Standardowy rozmiar piłki do pickleballa to 7,6 cm, a jej waga wynosi od 22 do 26 gramów. Dzięki temu, pickleball jest sportem o mniejszej prędkości i mniejszych wymaganiach siłowych niż tenis, co czyni go bardziej dostępnym dla graczy w każdym wieku i poziomie zaawansowania.

Piłki do pickleball’a są tym elementem pickleball’owego sprzętu, który najbardziej się zużywa, dlatego udając się na kort warto pomyśleć o kilku zapasowych piłkach, aby nie być zmuszonym przerywać gry w najbardziej emocjonującym momencie.

Oczywiście nie musisz być niewolnikiem żadnych konwenansów i ostateczny wybór jaką piłką chcesz zagrać należy tylko do Ciebie. Najważniejsze jest to, żeby z pickleball’a mieć fun.