STOP HIPOKINEZJI

Pickleball jest odpowiedni dla osób w każdym wieku

Pickleball to jeden z najszybciej rozwijających się sportów na świecie i to nie z powodu zabawnej nazwy. Zawiera elementy kilku innych popularnych dyscyplin sportowych tj. tenis, ping-pong i badminton. Jego wszechstronność sprawia, że ​​jest dostępny dla osób w każdym wieku, także dla dzieci oraz osób starszych. Oto pięć powodów, dla których pickleball odniósł sukces we wszystkich grupach wiekowych.

Pickleball zapobiega występowaniu chorób przewlekłych

Profilaktykę chorób przewlekłych nie zaczynamy w wieku dorosłym. To inwestycja, którą powinniśmy realizować całe życie i  która wymaga codziennych  prawidłowych wyborów zdrowotnych. Jednym z nich jest regularna aktywność fizyczna. Lekarze zalecają co najmniej 60 minut umiarkowanej aktywności dziennie, co zmniejsza ryzyko otyłości, chorób serca, demencji i niektórych rodzajów raka. Dzięki grze w pickleball’a w łatwy sposób osiągniemy ten dzienny cel, a godzina minie Ci tak szybko, że nawet tego nie zauważysz.

Pickleball jest prozdrowotny w każdej grupie wiekowej. Dzieci mogą stać się zdrowsze i silniejsze w miarę wzrostu. Dorośli dzięki grze mogą wpierać odporność i zyskać świetną formę. A seniorzy dzięki pickleball’owi mogą być znacznie dłużej zdrowi i w pełni sprawni. W USA grają nawet 90-latkowie

Pickleball nie jest trudny

Nie musisz być turbosprawny i nie potrzebujesz też wyjątkowych zdolności fizycznych, aby zacząć grać w pickleball’a i z dnia na dzień poprawiać swoją kondycję. To także sport, który nie obciąża organizmu i jest mało kontuzyjny. Jest przyjazny dla kości i stawów. Jest zdecydowanie mniej wymagający fizycznie niż inne dyscypliny.  Osoba z podstawową kondycją i koordynacją ruchową może grać całe popołudnie bez większego problemu.

Niski poziom trudności w pickleball’u i mały rozmiar kortu sprawiają, że gra (zwłaszcza w wersji deblowej) jest mniej intensywna i przyjemna.

Pickleball jest świetną grą towarzyską

Życie towarzyskie jest niezwykle ważne niezależnie od wieku. Pickleball może uatrakcyjnić je, łącząc cię z ludźmi o wspólnych zainteresowaniach. W pickleball’a możesz grać ze znajomym w parze deblowej lub w singla, jeśli wolisz szybszą grę i intensywniejszy wysiłek.

Niewielkie rozmiary kortu gwarantują też komunikację w trakcie meczu. Członkowie drużyny mogą opracowywać strategie w trakcie gry, a strony przeciwne mogą angażować się w przyjacielskie rozmowy bez krzyków. W tym przyjaznym środowisku łatwo znajdziesz nowych znajomych.

Pickleball jest niedrogi

Sprzęt do pickleball’a jest niedrogi i łatwo dostępny. Potrzebujesz tylko rakietki do pickleball’a, piłki do pickleball’a, a na rozkładaną siatkę możecie złożyć się z sąsiadami. Do tego sportu nie potrzebujesz też wynajmować drogiego kortu, jak w przypadku tenisa. Ani nie potrzebujesz olbrzymiego boiska jak w piłce nożnej. W pickleball’a możesz grać na każdej twardej powierzchni. Wystarczy, że wyznaczysz linie (nawet zwykłą kredą) na podwórku, boisku, czy w niedziele na zamkniętym parkingu centrum handlowego.

Mecze pickleball’a są szybkie

Pickleball jest atrakcyjny także z tego powodu, że mecze nie trwają długo. Zwykle kończą się w ciągu 15 minut, a singlowe bywają jeszcze krótsze. W ciągu jednego popołudnia możesz rozegrać więcej niż jeden mecz, aby w pełni zaspokoić swój apetyt na pickleball’a.

To ogromny plus tej dyscypliny, bo większość ludzi nie chce spędzać całego wolnego czasu na jednym hobby. A tutaj możesz grać bez poświęcania na sport całego dnia. Rodzice, uczniowie i wszyscy, którzy pracują na pełny etat, mogą dopasować grę do swoich zajęć bez drastycznej zmiany całego planu dnia.

Spróbuj swoich sił w pickleball’u

Każdy musi być aktywny, niezależnie od wieku i osobistych zainteresowań. Pickleball to niedrogi i dostępny sposób dla każdego, aby zachować zdrowie i odmłodzić swoje życie towarzyskie. Spróbuj swoich sił w pickleball’u i przekonaj się, dlaczego miliony ludzi uprawiają ten sport.

Gdzie po sprzęt do pickleball’a?

Po najlepszy sprzęt do pickleball’a zapraszamy do sklepu Pick’em all. Tu znajdziesz szeroki wybór rakiet do pickleball’a, piłek do pickleball’a, siatek do pickleball’a, a także odzieży i innych akcesoriów przydatnych w trakcie gry pickleball.

A jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami dotyczącymi pickleball’a zapraszamy do facebook’owej grupy Gramy w pickleball’a.

#polskipickeball #pickleballwPolsce #sprzetdopickleball’a #gramywpickleball’a #pickeballPoland

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *